"Satiec savu meistaru" Kuldīgā || rokdarbu kopa "Čaupe" "Pērļoti mauči"
2023. gada 31. marts, 18:00 2023. gada 1. aprīlis, 12:00
"Satiec savu meistaru" Kuldīgā || rokdarbu kopa "Čaupe" "Pērļoti mauči"

Akcija Kuldīga
No 2023. gada 31. marta līdz 2. aprīlim visā Latvijā norisināsies pasākums “Satiec savu meistaru!”, tas ir 2009. gadā aizsāktās “Tradicionālo prasmju skolas” turpinājums, šogad pasākums notiks jau piecpadsmito reizi. Kuldīgas kultūras centra kolektīvi – rokdarbu kopas “Čaupe” un tautas lietišķās mākslas studija “Varavīksne” čaklās meistares sagatavojušas paraugdemonstrējumus un ekspresizstādes.
Rokdarbu kopa “Čaupe”
31. martā no 18.00 līdz 20.00 un 1. aprīlī no 12.00 līdz 14.00 paraugdemonstrējumi un ekspresizstāde “Pērļoti mauči” Kuldīgas kultūras centra Mazajā zālē
LNKC Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena stāsta: "Šajā laikā ir mainījusies pasākuma norises forma, norises vietās izveidojušās dažādas tradīcijas. "Satiec savu meistaru" dod iespēju satikt meistarus, kuri sniedz pirmo priekšstatu par kādu no amatiem, vai atrast meistaru, kurš palīdz sagatavoties Dziesmu un deju svētkiem, darinot kādu tautastērpa sastāvdaļu. Pie meistariem var smelt ierosmi jauniem vaļaspriekiem, kā arī šādas tikšanās var būt jau sen aizmirstu prasmju un zināšanu atgādinājums."

Atpakaļ uz pasākumiem