Hercoga Jēkaba gadatirgus
2023. gada 7. oktobris, 12:00
Hercoga Jēkaba gadatirgus

Notikums Pilsētas dārzs

Sestdien, 7.oktobrī, Kuldīga tuvus un tālus ļaudis aicina uz izdaudzinātāko rudens pasākumu mūspusē – Hercoga Jēkaba gadatirgu, kas Pilsētas dārzā un tā apkārtnē notiks jau divpadsmito reizi. Kā allaž tajā tiks cepts, liets, smeķēts, pirkts un pārdots, spēlēts, diets un smiets uz nebēdu. Netrūks ne īstu meistaru un meistarstiķu, ne bagātīgu rudens velšu un lustīgu izdarību. Ikviens varēs pārliecināties, cik čakli un izdomas bagāti ļaudis mīt Kuldīgas novadā.

Tieši 12.00, atskanot lielgabala zalvei, jestrais jandāliņš un dižandele ies vaļā. Kā jau tirgū – izrādīsies un dižosies visi. Lielāko mūspuses jaunumu, atvestu no pašas Saudu Arābijas, izziņos vietējā valdīšana – pilsēta iekļauta vienā listē ar Ķīnas mūri un Ēģiptes piramīdām. Godu svarīgo ziņu no visām pusēm apdūdot uzticēs “Suitu dūdeniekiem”, kas pasaules vērtību listē ar savu mantojumu ir jau iekšā.

Četras stundas līdz 16.00 visapkārt tirgus placī skanēs, ribēs, kūpės, smaržos, burbuļos, blēs, īdēs un kladzinās. Griezīsies karuselis. Galdi, plaukti, mucas, kastes un kurvji līdz malām būs piekrauti ar ēdamiem, dzeramiem, pašu audzētiem, raudzētiem, plaucētiem, tvaicētiem, kūpinātiem, vītinātiem, sutinātiem  un visādi citādi nogatavinātiem lauku labumiem. Izmanīgākie pie vēstnešiem, vēstniekiem, meistariem un citiem atzītiem ķeneriem varēs noklausīties dzīvē noderīgas zintis.

Liec aiz auss - sestdien, 7.oktobrī, visi dodas uz Hercoga Jēkaba gadatirgu - iepirkties, iestiprināties, lielīties, izrādīties, satikties, mēles patrīt un kārtīgi izlustēties, lai mājās palicējiem pēcāk būtu ko nožēlot!

Uz Pilsētas dārza skatuves spēlēs "Suitu dūdenieki", kapela "Lēnām par tiltu", Laimis Rācenājs un mariači grupa un snēpelnieku kapela "Kā ir, tā ir".

16.00 Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā Džūlija Arnaboldi (alts) un Dārta Tīsenkopfa Muselli (arfa) aicinās klausītājus ļauties koncerta "Balsis un ilūzijas. Viola Itinerante" valdzinājumam.

 

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

 

Atpakaļ uz pasākumiem